Wydrukuj
img_5888-kopiowanieW czwartek  24 listopada 2016 r. uczniowie klas IV, V  i VI pod opieką nauczycieli i rodziców obejrzeli  w Kielcach gościnny występ aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, którzy przedstawili nam adaptację „Przygód Mikołajka”. Tytułowy bohater spektaklu to rezolutny chłopiec, z którym poznaliśmy  się nieco wcześniej na lekcjach języka polskiego (we fragmentach książki R. Goscinny’ego).  Trwająca  około godziny sztuka przypomniała nam kilka jego przygód, które bardzo nas rozbawiły. Nieco słabsze wrażenie zrobiła na nas scenografia, zwłaszcza dość ubogie dekoracje. Ale samą grę aktorów, ich kostiumy oraz choreografię,  muzyczną oraz dźwiękową oprawę spektaklu oceniliśmy wysoko. W opinii większości uczniów warto było zobaczyć to przedstawienie. A oto co po spektaklu powiedzieli  sami uczniowie:

Nie podobało mi się to […] że niektórzy (widzowie) nie byli uroczyście ubrani, a w teatrze trzeba zadbać o elegancki strój.” (Sylwia)

Według mnie najlepiej przygotowana była choreografia. Aktorzy swoimi ruchami, gestami oddawali nastrój odgrywanej właśnie sceny.” (Kuba)

Bardzo miłym zaskoczeniem  była integracja aktorów z resztą sali- zapraszali widzów na scenę.” (Kacper)

Aktorzy wczuli się w role dzieci, zachowywali się jak chłopcy w wieku szkolnym- łobuzowali jak my.” (Karol)

Scena, w której chłopcy bawili się w kowbojów, była zabawna i wywołała u dzieci uśmiechy na twarzach.” (Kacper)

Gra aktorów była świetna, szczególnie podobała mi się rola Mikołajka. […] Zmieniłabym tło, na którym występowali aktorzy, ponieważ było zbyt smutne i ponure.” (Julia)

Najbardziej podobała mi się scena przedstawiająca lekcję muzyki- przypominała mi nasze zajęcia muzyczne.” (Marysia)

Nie było to najlepsze przedstawienie, było dla mnie nudne i ubogie.” (Weronika)

Wizyta w teatrze była niezwykle ciekawa, ponieważ mogliśmy z klasą spędzić czas poza szkołą, pośmiać się i świetnie się bawić. Wycieczka na przedstawienie to wspaniały pomysł na inną lekcję języka polskiego.” (Julia)