Wydrukuj
W czwartek, 29 września 2022 roku w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Brzezinach, czytelników witała pani Jesień, w którą na ten dzień przemieniła się bibliotekarka –Bogumiła Skóra.  Można było wysłuchać piosenki „Idzie lasem pani jesień”.

Uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, chętnie obchodzili ten wyjątkowy dzień. O godz. 9.10 uczniowie klasy III wraz z wychowawcą panią Jolantą Janic zjawili się w bibliotece. Chętnie wysłuchali, pięknej, a jednocześnie trudnej lektury jaką jest książka  „Jak to ze lnem było” Marii Konopnickiej.  O godzinie  10.45  w bibliotece stawili się uczniowie klasy IIB z wychowawcą panią Beatą Łabęcką. Również  wysłuchali opowiadania Marii Konopnickiej „Jak to ze lnem było”. O godzinie 11.40 pani Jesień odwiedziła uczniów klasy IA z wychowawcą panią Beatą Podgajną by przeczytać im wiersz „List od złotej jesieni” Marii Kownackiej. Natomiast  o godzinie  12.35 uczniowie klasy IB wraz z wychowawcą panią Moniką Stawarz,  wysłuchali bardzo pouczającego opowiadania „Jesień liścia Jasia”, którego autorem jest Leo Buscagalia.

Miłą niespodzianką było też spotkanie pani Jesieni z uczniami klasy IVA a właściwie postaciami z wierszy Juliana Tuwima. Tego dnia na lekcji języka polskiego recytowali piękną poezję, pod czujnym okiem pani Justyny Kasperek.

Bogumiła Skóra – bibliotekarz