1977r. – Dorota Stachura – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego
(mgr K.Kasperczyk)
1981r. – Jan Ślusarczyk – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego (mgr K. Kasperczyk)
1987r. – Katarzyna Malicka – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (mgr T. Obarzanek)
1988r. – Michał Brzoza – laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (mgr W. Rajkiewicz)
1988r. – Agnieszka Mucha – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (mgr W. Rajkiewicz)
1988r. – Małgorzata Brzoza – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego
(mgr K.   Kasperczyk)
1990r. – Magdalena Mazur – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (mgr T. Obarzanek)
1990r., 1991r. – Barbara Sobczyk – finalistka Wojewódzkich Biegów Przełajowych
(mgr D. Pabian, mgr K. Kubicki)
1992r. – Aleksandra Zawadzka – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
(mgr W. Rajkiewicz)
1993r. – Grzegorz Zegadło – I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych (mgr K. Kubicki)
1994r. – Daniel Domagała – I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych (mgr K. Kubicki)
1994 – 1997r. – Marlena Leśniak – I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych, reprezentowała
województwo kieleckie na zawodach ogólnopolskich, była czołową zawodniczką województwa
w biegach na 1500 m, 600 m, 400 m i 200m (mgr K. Kubicki)
1996r. – Edward Zawadzki – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego
(mgr K. Kasperczyk)
1996r. – Lucyna Malicka – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (mgr D. Mrozińska)
1996r., 1997r. – Łukasz Kuta – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego (mgr M. Zegadło)
1997r. – I miejsce dla zespołu wokalnego na IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Turystycznej
(mgr B. Podgajna)
1997r. – Wojewódzkie Biegi Przełajowe – III miejsce sztafety dziewcząt 10 x 800m, III miejsce sztafety
chłopców 4x400m (mgr K. Kubicki)
1999r. – Mikołaj Stachura – laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (mgr W.Rajkiewicz)
finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego (mgr H. Trojak),
finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (mgr T. Obarzanek)
1999r. – III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej (mgr K. Kubicki)
1999r. – Monika Baran – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpieczny wypoczynek
nad wodą”
2000r. – Barbara Stachura – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (mgr K. Telka)
2000r. – Teatr szkolny – Nagroda Specjalna od Telewizji Polonia w Wojewódzkim Przeglądzie
Teatrzyków Szkolnych – Pacanów (mgr R. Sołtys)
2001r. – Krystian Dziewięcki, Grzegorz Kuta, Jacek Machulski, Mariusz Zychowicz – III miejsce w
zawodach modelarskich o Puchar Wojewody (mgr A. Kurdek)
2003/04r. – Magdalena Janikowska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
(mgr A.Głodek)
2003/04r. – Bartosz Kurdek wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich VIII edycji Ogólnopolskiego
Konkursu Plastycznego „Zapobiegam pożarom i przestrzegam przed nimi” (mgr A. Kurdek)
2003/2004r. – Klaudia Grabowska, Tomasz Korban, Milena Ksel, Kamil Łukasiewicz, Marta
Robakowska, Hubert Domański, Monika Zychowicz – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie
„Odblaskowe Pierwszaki” (mgr B. Łabęcka)
2004r. – Justyna Łataś – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego
(mgr M. Zegadło, mgr D. Mrozińska)
2004r. – Ewa Kurdek finalistka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nie dla przestępczości
w szkole” (mgr A. Kurdek)
2005r. – Aleksandra Jędrychowska Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Złota Zgłoska”
(mgr R. Sołtys)
2005r. – Michał Lis, Sylwia Surowiec – I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Judo – młodzicy
(mgr M. Blicharz)
2005r. – Żaneta Kruk, Krzysztof Fałdzinśki – I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Judo – dzieci
(mgr M. Blicharz)
2005r. – Grzegorz Kurdek – I miejsce w konkursie na Symbol Województwa Świętokrzyskiego
„Świętokrzyskie moim domem” (mgr A. Kurdek)
2005 r. – udział w Wojewódzkich Konkursach Klubów 4H: „Przywróć tradycję regionu” i „Bezpieczne
gospodarstwo w oczach dziecka” (mgr M. Zegadło, mgr B. Podgajna)
2005/06r. – Karolina Czerwiak, Kinga Grabowska – wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich X edycji
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobieganie pożarom i przestrzeganie przed nimi”
(mgr D. Wawrzycka)
2006r. –  Paulina Cerazy I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni (mgr M. Blicharz)
2006r. – Zespół wokalny – udział w Wojewódzkich Spotkaniach Artystycznych (mgr B. Podgajna)

2011r. – Sylwia Kubicka – III miejsce w  wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą (mgr Agata Kurdek)

2012r.– Tomasz Korban – laureat  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (mgr Grażyna Andrzejewska)

2012r. – Tomasz Korban – finalista Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom (mgr Agata Kurdek)

2013r.- Sebastian Soja – finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ( opiekun mgr Renata Sołtys)

2014r.- Magdalena Gawior – finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego ( opiekun mgr Renata Sołtys)

Zespół Pieśni i Tańca „Brzezina” corocznie od 1994r. uczestniczył w Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem zdobywając nagrody i wyróżnienia. Sześciokrotnie prezentował swój program na poszczególnych edycjach Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W 1983r. oraz w 2000r. otrzymał nagrodę „Brązowej Jodły”. Brał też udział w Wojewódzkich Konfrontacjach Dziecięcych Zespołów Tanecznych.