Wydrukuj

„Matematyka jest alfabetem za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”
(Galileusz)

16 marca odbyło się w gimnazjum podsumowanie działań związanych z propagowaniem wśród uczniów matematyki.

Uczennice klasy II przedstawiły prezentację dotyczącą Turnieju Matematycznego dla gimnazjum z polskimi przysłowiami – edycja 2016. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny programu e-math.pl! W tym roku w tej inicjatywie wzięło udział ponad 900 szkół. Turniej ten odbył się na poziomie klas 8 i 9 marca. Uczniowie bardzo dobrze się bawili poznając polskie przysłowia i jednocześnie mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną oraz umiejętność logicznego myślenia. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród niespodzianek dla zwycięskich drużyn:

  • w kategorii kl. I – Domański Bartłomiej, Grabowski Adrian,   Kuta Aleksandra, Ślusarczyk Kacper

Skuteczność klasy – 71%

  • w kategorii kl. II – Domagała Mateusz, Mojecki Jakub, Piątek Łukasz, Wawrzusiak Katarzyna

Skuteczność klasy – 46%

  • w kategorii kl. III – Gawior Aleksandra, Lisowicz Weronika, Kopacz Wojciech, Sołtys Adam, Węsek Damian, Mojecki Bartosz

Skuteczność klasy – 67%

 W grudniu   odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Rachunków”. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych „rachmistrzów”, dla których nie straszne są działania na liczbach, a ułamki nie mają przed nimi tajemnic. W zmaganiach udział wzięli wszyscy uczniowie. Najlepsze wyniki w kategorii klas uzyskali:

Klasa I – Materek Jakub

Klasa II – Szostak Aleksandra

Klasa III – Więcek Magdalena

Również ci uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Tatarzyna Telka. Na zakończenie uczniowie obejrzeli pouczający film animowany „Donald w krainie Mathmagic” o przygodach kaczora Donalda w świecie matematyki.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji Dnia Matematyki.

mgr Jolanta Krąż