Wydrukuj
WP_20160530_11_05_28_ProDnia 30 maja 2016 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Szkołę Podstawową w Brzezinach reprezentowali: Sebastian Nowak z klasy V oraz Maciej Okła i Wiktor Bębacz z klasy VI, natomiast reprezentantami Gimnazjum w Brzezinach byli Weronika Lisowicz (klasa III) i Maciej Kowalski (klasa II).

Organizatorzy sprawdzali wiedzę młodych mieszkańców gminy w formie testów. Pytania dotyczyły  funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, organów władzy i ich kompetencji, a przede wszystkim- samej gminy Morawica.

Podczas powitania wójt gminy (od 26 lat!) Pan Marian Buras zaakcentował wielką rolę samorządności w budowaniu najbliższego otoczenia oraz poprawie jakości życia w miejscu zamieszkania.

Dzieci i młodzież , uczestnicy konkursowych zmagań, w przyszłości  będą mogli wykorzystać swoją wiedzę jako aktywni obywatele i dbać o rozwój swojej „małej Ojczyzny”.