Wydrukuj
IMG_5207 (Kopiowanie) IMG_5210 (Kopiowanie)Dnia 14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Brzezinach odbył się Szkolny Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Gry i zabawy klas I-V  SP  przebiegały na boisku szkolnym pod okiem Dyrektora Krzysztofa Kubickiego i pani Agaty Kurdek. Uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w różnych sztafetach, rzutach do celu, strzałach na bramkę, rzutach poduszką. Rozgrywki sportowe w szkolnej sali gimnastycznej prowadził pan Tomasz Molendowski. Uczniowie z kl. VI SP oraz I-III Gimnazjum rywalizowali  w rożnych  konkurencjach m.in.: tworzenie najwyższej piramidy, rzuty piłką do kosza na czas, wejście na kozła jak największej ilości osób, mecz siatkówki, mecz piłki ręcznej.

Zawodnicy walczyli w strojach sportowych, w barwach reprezentacji biorących udział w trwających Mistrzostwach Europy. W grupie gimnazjum, pierwsze miejsce w sportowych zmaganiach zajęła drużyna z klasy II, której wszyscy gratulowali.

Atrakcją tego szkolnego wydarzenia była również wystawa starych motocykli pn. „Ożywić Wspomnienia”, na której swoją bogatą, kolekcję zaprezentowali rodzice- Państwo Bedlowie z Nidy. Gościli w tym dniu także strażacy ochotnicy z OSP Brzeziny ze swoim pojazdem pożarniczym. Wszyscy mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy i poziom wyszkolenia jednostki. Nie zabrakło też funkcjonariuszy policji z psem do rozpoznawania substancji odurzających i bomb. W trakcie imprezy można było skosztować kiełbaski z grilla i smacznych wypieków przygotowanych przez rodziców.

Na zakończenie świętowania gimnazjaliści otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Spotkanie przebiegało w sportowej i radosnej atmosferze.

Rodzice i uczniowie Zespołu serdecznie podziękowali Dyrekcji i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.

Karolina Podsiadło