Wydrukuj
SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

7 października 2016r w naszej szkole odbył się po raz trzeci Gminny Konkurs Plastyczny ARTYŚCI SĄ WŚRÓD NAS – RYSUJĘ JAK WYSPIAŃSKI. Jak co roku niezawodnie przybyli młodzi artyści z gimnazjów naszej gminy: Natalia Rokicka, Katarzyna Kowalik, Patryk Gałęzowski wraz z opiekunem p. Anną Ślusarz z gimnazjum w Bilczy, Izabela Sulima, Magdalena Śnioch, Marietta Biesaga oraz opiekun p. Paweł Strójwąs, Gabriela Szewczyk, Aleksandra Smolarczyk, Natalia Fąfara i opiekun p. Katarzyna Nowak. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Krawczyk, Aleksandra Szostak, Mateusz Domagała.

W tym roku młodzi twórcy skupili się na przedstawieniu portretu Klaudii. Interpretacji tematu dokonali w technice rysunkowej – ołówkiem, węglem, kredą i sepią. W ciągu trzech godzin powstały dzieła, które oceniała powołana komisja konkursowa w składzie: p. Hanna Kuta, p. Edyta Pietryka i p. Ewa Tarach.

Zadaniem jury było wybranie trzech najlepszych prac. Po wnikliwej analizie pierwsze miejsce przyznano Mateuszowi Domagała, drugie Aleksandrze Krawczyk, a trzecie Magdalenie Śnioch. W kategorii najlepszej szkoły zwyciężyło gimnazjum z Brzezin, następnie z Morawicy, Bilczy i Obic. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, wszyscy uczestnicy upominki.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy, by idąc za głosem natchnienia, tworzyli dzieła naprawdę wartościowe i piękne. Opiekunom dziękujemy za umożliwienie uczniom wzięcia udziału w konkursie, a jury za profesjonalną ocenę prac. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia w październiku wystawy pokonkursowej w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy oraz w styczniu 2017r w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach.