Wydrukuj

„Dziecię Boże narodzone leży cicho w żłobie
I w ubogiej szopce odpoczywa sobie.
Drogę do stajenki gwiazda nam wskazuje, 
Maryja z Józefem Syneczka pilnuje.”

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku. Tradycją  Zespołu Szkół w Brzezinach są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Tym razem nie mogło być inaczej. Dnia 21.12.2016 roku o godzinie 10:00 w szkolnej  sali gimnastycznej odbyły się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE pt. „Zaprowadź mnie do Betlejem ”, wystawione przez uczniów klasy I  i IV szkoły podstawowej. Interesujący scenariusz  i muzykę opracowała pani mgr Katarzyna Gruszczyńska. Autorką inspirującej reżyserii była pani mgr Dorota Wawrzycka. Zaś ciekawą scenografię wykonały obydwie , wspomniane wyżej panie. W pięknie i nastrojowo przygotowanej scenerii sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Krzysztof Kubicki, Pani Wicedyrektor Katarzyna Telka, nauczyciele oraz  wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zjawiskowa scenografia wprowadziła obecnych w świąteczny, wzniosły nastrój. Zaś o  dobry odbiór i miłe doznania artystyczne zadbali najmłodsi, zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć biblijną historię Maryi  i Józefa szukających schronienia na noc, które znaleźli w pasterskiej szopie. Jednak to właśnie do nich i małego Jezuska przybyli wyjątkowi goście  –aniołowie, pastuszkowie, czy trzej Mędrcy ze Wschodu. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie małych artystów i obydwu Pań nauczycielek w przedstawienie wywarło duże wrażenie na odbiorcach. Natomiast kolędnicy mieli możliwość żywego obcowania z tajemnicą Bożego Narodzenia i piękną polską tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie; nadto zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i wokalnych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki z repertuaru Arki Noego znane każdemu dziecku: „Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem, zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się, zaprowadź mnie, nie mogę spóźnić się…”

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od małych kolędników  i Pana Dyrektora Krzysztofa Kubickiego, by następnie  w świątecznych nastrojach przejść do swoich sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Wspomniane przedstawienie powtórzono tego samego dnia o godzinie 17:30. Tym razem zaproszono: Rodziców, Babcie i Dziadków, Rodzeństwo oraz Przyjaciół i Sympatyków naszej Szkoły.

Jasełka obejrzało szerokie audytorium. Po twarzach dumnych i wzruszonych Rodziców oraz Dziadków niejednokrotnie spływały łzy radości i szczęścia. Występ został przyjęty gromkimi owacjami i wielkim aplauzem, nawiązywał do nowożytnej historii biblijnej oraz tradycji chrześcijańskiej.

Za wszelką pomoc w przygotowaniu ciekawych kreacji artystycznych, a także obecność w czasie popołudniowego występu kolędników oraz wsparcie swoich pociech – serdecznie dziękujemy szczerze zaangażowanym i zatroskanym Rodzicom.  Zaś małym aktorom jesteśmy ogromnie wdzięczni  za włożoną pracę i niemały wysiłek w prezentację pięknego przedstawienia, wprowadzającego nas w rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

                                      Opracowały: mgr Katarzyna Gruszczyńska i mgr Dorota Wawrzycka