Wydrukuj
10 marca 2017 r. odbył się w gimnazjum Turniej Matematyczny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie.

      W marcu obchodzony jest Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r.
W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata.
Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve
i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski, a w tym roku ponad 2000 szkół! Nasze gimnazjum już po raz trzeci przyłączyło się do tej akcji. Honorowym patronatem turniej ten objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

      Zmagania turniejowe otworzył Pan Dyrektor – Krzysztof Kubicki – życząc wszystkim sukcesów i dobrej zabawy. Przypomniał także, że matematyka kształtuje logiczne myślenie, co ułatwia naukę innych przedmiotów oraz funkcjonowanie w życiu codziennym.

     W tym roku turniej odbył się pod hasłem – „Pieniądze to nie wszystko”.     

    Uczniowie w zespołach rywalizowali na poziomie klas. Rozwiązywali zadania i problemy matematyczne dotyczące zastosowania obliczeń pieniężnych oraz związanych z różnymi walutami. Do przeprowadzenia konkursu posłużyła prezentacja z zadaniami turniejowymi przygotowana i udostępniona przez zespół  SDiR 4improve. Były emocje i dobra zabawa.

Wyniki rywalizacji – najlepsze zespoły z poszczególnych klas:

  • Klasa I: Kasperek Emilia, Kuchta Magdalena, Rędzia Julia, Znój Damian
  • Klasa II: Gawior Jakub, Kobierski Michał, Materek Jakub
  • Klasa III: Kowalski Maciej, Lisowicz Dominika, Szostak Aleksandra, Woś Anna

      Gratulacje dla wszystkich uczestników.

mgr Jolanta Krąż