Wydrukuj

I miejsce Międzynarodowe Zawody w Kobierzycach

Nazywam się Kinga Rabiej, chodzę do klasy IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach. Od maja 2015 roku uprawiam karate kyokushin w Klubie Karate Morawica pod okiem trenera senseia Andrzeja Horny. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałek, wtorek i piątek. Na zajęciach uczymy się różnych technik walki, kata, rozwijamy się fizycznie, dużo rozciągamy, a ponadto uczymy się również   dyscypliny, pokory i szacunku do drugiej osoby. Co pół roku odbywają się egzaminy na kolejne stopnie kyu. Ciężka praca i systematyczne chodzenie na treningi opłacają się, gdyż zdobywam kolejne stopnie, czyli belki na pasie. Często w weekendy wyjeżdżamy na pokazy i zawody sportowe. Od roku jeżdżę na zawody sportowe i małymi kroczkami oraz ciężką pracą zdobywam medale, puchary i dyplomy.

Brałam udział zarówno w zawodach krajowych, jak i międzynarodowych.

Do moich osiągnięć na zawodach krajowych należą:

• Końskie 2015 r. – zajęłam III miejsce (kumite – walki),
  • Starachowice 2016 r. – zajęłam II miejsce ( kumite – walki),
  • Opole 2016 r. – zajęłam III miejsce (kumite – walki), zajęłam IV miejsce ( kata),
  • Leżajsk 2016 r. – zajęłam III miejsce (kumite- walki),
  • Końskie 2016 r. – zajęłam III miejsce (kumite – walki),
  • Sandomierz 2017 r. – zajęłam III miejsce (kumite – walki).

Dużymi  moimi osiągnięciami są wygrane puchary i zajęte miejsca na podium na międzynarodowych zawodach:

• w Czechach 2016 r. – zajęłam II miejsce (kumite – walki) zostałam Vicemistrzem Czech,
  • w Holandii 2017 r. – zajęłam II miejsce (kumite – walki) zajęłam IV miejsce (kata),
  • w Kobierzycach 2017 r. zajęłam I miejsce ( kumite – walki).

Oczywiście nie na wszystkich zawodach odnoszę sukcesy, aczkolwiek zawsze jest to dla mnie nauka, zdobywanie nowych doświadczeń, zawieranie nowych znajomości  oraz przeżywanie niezapomnianych chwil. Czasem ciężko jest pogodzić naukę z treningami, ale staram się, aby nie ucierpiała ani szkoła, ani sport, który jest moją pasją.

Mam nadzieję, ze w przyszłości będę osiągała dalsze sukcesy w karate oraz zdobywała kolejne pasy i stopnie kyu czego sobie bardzo życzę.