Wydrukuj
W środę 31 maja 2017 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę podstawową w tym roku reprezentowali uczniowie klasy VI: Weronika Colas, Marysia Dziewięcka i Sebastian Nowak. Rozwiązywali oni test składający się z wielu pytań zamkniętych i otwartych. Wszystkie one dotyczyły funkcjonowania gminy Morawica, jej władz samorządowych oraz wydarzeń, w których uczestniczą mieszkańcy gminy, także ci młodzi. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Brzezinach do ostatnich chwil studiowali własne notatki i przypominali sobie ciekawostki (co widać na zdjęciach). I – jak się okazało- było warto! Odpowiedzi na konkursowe pytania nie sprawiły im większych kłopotów. Najlepiej poradził sobie z nimi Sebastian, zajmując trzecie miejsce w gminie. Gratulujemy!

Gimnazjum w Brzezinach także wystawiło silną ekipę- Olę Szostak i Maćka Kowalskiego (oboje z klasy III) oraz Bartka Domańskiego z klasy II. Również zmagali się z zadaniami konkursowymi z bardzo dobrymi wynikami: Maciek okazał się najlepszy w gminie (zajął pierwsze miejsce), Ola zajęła drugie miejsce. Brawo!

Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie -młodzi mieszkańcy gminy mają tak dużą wiedzę o swojej „małej ojczyźnie”. Doceniamy wysiłek, którzy włożyli w jej zdobywanie.

Sebastianie, Olu, Maćku, wszyscy jesteśmy z Was bardzo dumni!

Telka