Wydrukuj
Dnia 28 maja 2018 r. w związku z przypadającym dzień wcześniej Dniem Samorządu Terytorialnego w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbył się już kolejny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Wzięła w nim udział liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej w Brzezinach.

 W kategorii uczniów klas I-III naszą szkołę reprezentowali podopieczni Pani Beaty Podgajnej z klasy IIIA: Paula Kubicka, Daria Nowak oraz Antoni Zmarzły, przygotowani przez wychowawczynię. Znakomicie poradzili sobie z trudnymi pytaniami- odpowiadali bezbłędnie! Wśród pięciu grup reprezentujących najmłodszych mieszkańców gminy nasza drużyna zdobyła  najwięcej punktów, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.  Wielkie gratulacje!

W kategorii uczniów klas IV-VI  w konkursie uczestniczyli: Karolina Maj, Bartłomiej Januchta oraz Jakub Łabęcki- wszyscy z klasy VI. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość  gminy jako jednostki samorządu terytorialnego.

Najstarszą grupą młodzieży z naszej szkoły byli uczniowie klasy III gimnazjum: Bartłomiej Domański i Jakub Materek oraz –  z klasy VII – Sebastian Nowak.  Chłopcy zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi o jeszcze wyższym stopniu trudności. W tym roku nie zajęli miejsc na podium, ale zdobyta wiedza jest bezcenna.