Wydrukuj
W piątek 8 czerwca  2018 r.  już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbył się turniej „Kocham Cię, Polsko!”. Tradycyjnie przygotowali  i przeprowadzili  go uczniowie najstarszej klasy, czyli III gimnazjum. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Polsce, o regionie, o szkole. Liczne pytania i zabawy, z którymi zmagali się uczestnicy tegorocznej edycji, dotyczyły  przeróżnych dziedzin życia: geografii, historii, literatury, matematyki, muzyki, funkcjonowania państwa, statystyki, sceny politycznej i jeszcze innych. Okazało się, że nasza młodzież  ma rozległa wiedzę i odczuwa silną więź z Ojczyzną , także tą małą.

W szranki stanęły jak zawsze dwie drużyny: BIALI (w składzie: Magda Kuchta z klasy II gimnazjum, Klaudia Malicka z klasy VII oraz Natalia Stokłosińska z klasy VI) oraz CZERWONI (Paulina Podsiadło z kl. II gimnazjum,  Arkadiusz Stachurski z klasy VII oraz Zofia Mazur z klasy VI).  Kolejne rundy: „Literatura”, „Urodziny”, „Głuchy telefon”, „Pięć sekund”, „Kto jest kim?”, „Zakazane słowa”, „Kalambury”, „Licytacje muzyczne” oraz „Polszczyzna” – przeplatane muzycznymi przerywnikami-  doprowadziły do finału, w wyniku którego zwycięzcami turnieju okazali się  BIALI.  Ponad godzinną zabawę zakończyło uroczyste wręczenie nagród, którego dokonał Pan Dyrektor Krzysztof Kubicki oraz Pan Damian Woźniak – sponsor nagród i gość honorowy uroczystości.

Słowa uznania należą się wszystkim uczniom klasy III gimnazjum, którzy  w stu procentach zaangażowali się w przygotowanie konkursu – Brawo, Olu,  Bartku, Kubo G.,  Adrianie,  Michale, Kacprze L., Karolu K., Jakubie M., Kacprze Ś., Karolu W. !