Wydrukuj
Czwartek, 14 lutego 2019 r., dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Brzezinach okazał się dniem niezwykłym. Z okazji walentynek wraz z wychowawczynią  i nauczycielką języka polskiego wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Kielc.

Na początku odwiedzili Muzeum Narodowe w Kielcach mieszczące się w Pałacu Biskupów Krakowskich. Tam o godzinie 9.00 wysłuchali krótkiej prelekcji na temat znanych i mniej znanych kobiet, które swoją działalnością w różnych dziedzinach zmieniły dzieje ludzkości. Następnie szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy z nich własnoręcznie wykonał bransoletkę z koralików. Wyjątkowo pomysłową ozdóbkę wykonała Julka.

Kolejnym punktem programu był spacer ulicami Kielc. Przy Kapitulnej grupa zatrzymała się na chwilę przy pomniku dzika upamiętniającym  legendę o powstaniu stolicy naszego województwa, a potem przez Plac Artystów i ulicę H. Sienkiewicza dotarła do restauracji  Mc Donald’s.  Zanim wszyscy się posilili, minęła godzina 11.00.

Wzmocniona niezdrowym posiłkiem gromadka ruszyła teraz ulicą Planty wzdłuż Silnicy. Tam na ścianie jednego ze starych budynków w skupieniu i zadumie chłopcy odczytali głośno napisy na tablicy poświęconej ofiarom pogromu żydowskiego z 1946 r.

Na zakończenie wyprawy autobus zawiózł wszystkich uczestników na lodowisko na Stadionie, gdzie młodzież po wypożyczeniu i założeniu łyżew świetnie się bawiła przez ponad godzinę. Na lodowej tafli niektórzy prezentowali naprawdę wysoki poziom- ci kręcili skomplikowane piruety, a inni –mający po raz pierwszy w życiu łyżwy na nogach- rozpaczliwym wzrokiem szukali barierki lub próbowali jeździć z pomocą „pingwinka”. Zabawa była znakomita, o czym świadczyły zarumienione buzie i  błyszczące oczy.

W doskonałych humorach szóstoklasiści wrócili do Brzezin, pod szkołą zameldowali się około 13.30.

                Ten wyjazd z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. W bogatym programie każdy znalazł dla siebie coś ciekawego: trochę historii, odrobinę sztuki, porcję wiedzy, zdrowy  wysiłek i  niewielki posiłek, a wszystko to w doborowym towarzystwie.