Wydrukuj
Dnia 07.11.2019r. z inicjatywy uczniów klasy Vb odbyła się klasowa inscenizacja fragmentów lektury Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Podczas zajęć wykorzystano elementy dramy- metody nauczania sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi uczniów i przygotowującej ich do odgrywania ról społecznych w zmieniającej się rzeczywistości.

Uczniowie wspólnie z nauczycielką j. polskiego, p. Małgorzatą Zacharz przydzielili sobie role, przygotowali  samodzielnie  w domu stroje i rekwizyty. Podczas zajęć każdy uczestnik najpierw miał za zadanie zaprezentować sylwetkę odgrywanego przez siebie bohatera- czynił to za pomocą słów, gestów, mimiki. Następnie odegrano scenkę wkroczenia bohaterów do fabryki czekolady i powitanie ich przez właściciela Willego Wonka. Na zakończenie nauczyciel  podawał  grupom uczniowskim  sytuacje problemowe, które  musieli pomyślnie rozwiązać. Młodzi aktorzy wykazali się niezwykłą kreatywnością – sami układali sobie dialogi, reagowali bardzo spontanicznie i kulturalnie na wypowiedzi kolegów.

Inscenizacja fragmentów lektury podobała się wszystkim uczniom. Chętnie zaangażowali się w przydzielone im role i nikt nie nudził się podczas zajęć.

Małgorzata Zacharz