Wydrukuj
Dnia 4.XII.2019 roku odbył się wyjazd klasy V a, wraz z wychowawcą, do KINA ZA ROGIEM w Morawicy na film pt.”Paddington 2″ o sympatycznym niedźwiadku.

Tytułowy bohater mieszka w Londynie razem z rodziną Brownów. Staje się prawdziwym celebrytą okolicy. Znają go wszyscy, a jego pozytywna energia i dobroduszność udzielają się każdemu, wydobywając z napotkanych osób pozytywne cechy. Podczas poszukiwań podarku dla swej ciotki Lucy, która zawsze marzyła o przyjeździe do Londynu, ale nigdy jej się to nie udało, Paddington znajduje idealny prezent – piękną i unikalną, ale bardzo drogą książkę o Londynie. Niedźwiadek podejmuje różne prace, aby odłożyć pieniądze na jej zakup. Nie zdaje sobie sprawy z faktu, że książką zainteresowany jest również podupadły aktor, którego powody są jednak zupełnie inne. Miś zostaje wplątany w przestępstwo i trafia za kratki. Brownowie zaś za wszelką cenę starają się oczyścić i przywrócić jego dobre imię.

Familijna atmosfera filmu była kontynuowana dalej w czasie poczęstunku, przygotowanego przez rodziców, w sali obok kina. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach – wykonując własnoręcznie choinkowe ozdoby.

Wspomniane wydarzenie zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie w Centrum Samorządowym w Morawicy.

Wychowawca Katarzyna Gruszczyńska