Wydrukuj
Tradycją naszej szkoły stało się coroczne wspólne kolędowanie nauczycieli i uczniów w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia.

Dnia 20 grudnia 2019 r. o godz. 9: 10, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzezinach, zaprezentowano montaż słowny przeplatany kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi pod tytułem: ,,JEST TAKI DZIEŃ”, który zrealizowano pod opieką Pani Katarzyny Gruszczyńskiej.

Wspomniane  przedsięwzięcie rozpoczęła  Pani Dyrektor mgr Katarzyna Telka – składając wszystkim moc najserdeczniejszych  życzeń. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę nadchodzących świąt. Uczniowie klasy V a przybliżyli  istotę polskiej tradycji Bożego Narodzenia oraz jej bogatą symbolikę związaną z wigilią. Zebrani słuchacze mogli chociaż na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad głębią znaczenia Świąt Narodzenia Pańskiego. Całość dopełniały wspólnie wykonane kolędy i pastorałki.

Kolejnym punktem programu, w tym wyjątkowym dniu, były wigilie klasowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd nie było końca. W tak uroczystym nastroju rozstaliśmy się do nadchodzącego nowego 2020 roku.

 mgr Katarzyna Gruszczyńska