Wydrukuj
W grudniu  zrealizowaliśmy kolejne działania ekologiczne skierowane do całej społeczności szkolnej.

11 grudnia uczniowie klas I – III zaprezentowali wykonane wraz z wychowawcami makiety klasowych akwariów – piękne kolorowe prace zachwycały oglądających. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć akwarium w pracowni przyrodniczej zaaranżowane przez pana Macieja Gancarskiego, rodzica uczennicy klasy V a.

16 grudnia odbył się szkolny dzień bez elektrośmieci, który był podsumowaniem tygodniowej zbiórki. Zarówno uczniowie jak i mieszkańcy Brzezin mogli dostarczyć do szkoły zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektro.  Działanie zrealizowane zostało w ramach udziału szkoły w Ogólnopolskim Programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Duże zaangażowanie całej społeczności pozwoliło nam zebrać  1110 kg odpadów elektrycznych o łącznej masie 759 kg, które przekazane zostały do utylizacji przez  Elektroeko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego  – MB Recykling. Dzięki temu działaniu mamy pewność, że tak duża ilość odpadów elektrycznych na pewno nie będzie szkodzić środowisku.

18 grudnia odbyły się szkolne obchody Dnia Ryby, w ramach którego uczniowie klas V uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych  „Ryby kręgowce żyjące w wodzie” prowadzonych przez p. Agnieszkę Staszewską. Pani Jolanta Krąż przygotowała zaś dla wszystkich uczniów debatę na temat „Dzieci i ryby głosu nie mają – prawda czy mit” oraz gazetkę z ciekawostkami z życia ryb.  Członkowie koła przyrodniczego przygotowali gazetką informacyjną o przystosowaniach ryb do życia w wodzie oraz dużej różnorodności gatunkowej.

19 grudnia uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach w Oceanarium w Chrustach, gdzie mogli zobaczyć wiele organizmów żyjących w morzach i oceanach. Kolorowa różnorodność organizmów wodnych oczarowała wszystkich uczestników.