Wydrukuj
Jesteście przyszłością tego świata JP II. Dorośli pamiętajcie – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Radość dzieci jest bezcenna
2 czerwca uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II po długich miesiącach pandemii wybrali się na łono natury do pobliskiego zoo w Leśnym Zaciszu w Lisowie . Punktualnie o godz. 9.00 razem z rodzicami zebrali się na placu przed szkołą. Kilka minut później autokar ruszył przy akompaniamencie radosnych i emocjonujących okrzyków. Pierwszym punktem wycieczki było Kino za Rogiem, gdzie obejrzeliśmy pouczający i fascynujący film pt „Pinokio”. Kolejnym punktem wycieczki była miejscowość Lisów, gdzie znajduje się gospodarstwo agroturystyczne „Leśne Zacisze”. Na początku dzieci zwiedzały Mini Zoo. Trzeciaki miały okazję zobaczyć m.in.: zebry, antylopy, szopy, skunksy, wielbłąda, owce, kozy, kuce, pawie, bażanty, papugi. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek   o zwierzętach i ptakach. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył im wiele radości.

Po zwiedzeniu Zoo udały się na poczęstunek – kiełbaskę z grilla. Po zregenerowaniu sił czekała na nich jeszcze jedna atrakcja. Dzieci z  radosnymi okrzykami wbiegły na ogromny plac zabaw, gdzie mogły robić to, co najbardziej lubią. Miały okazję skorzystać z trampoliny, basenu z piłkami, karuzeli, parku linowego, a nawet zagrać w kręgle, warcaby czy szachy.

Ostatnim punktem mile spędzonego dnia było kosztowanie najlepszych lodów EKIPY. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły na plac przed szkołą, skąd zostali odebrani przez rodziców.

wychowawca Beata Łabęcka