Wydrukuj
W listopadzie, podczas zajęć z wychowania fizycznego, nauczyciele przeprowadzili EKO- aerobik i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przedmiotów nadających się do recyklingu.
Było to kolejne działanie w ramach innowacji pedagogicznej „Jesteśmy EKO-logiczni” –
 „W recyklingu jest zasada – wszystko na coś się przerabia” realizowanej w naszej szkole.

Zajęcia odbyły się w klasach młodszych i starszych. Przebieg zajęć tak relacjonuje p. Iwona Młynarczyk:

            Nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka jest ruch, który hartuje organizm, tym samym zwiększa odporność dzieci, wzmacnia tężyznę, jednocześnie sprzyja nawiązywaniu kontaktów, buduje odpowiedzialność za drużynę. Prawidłowy rozwój motoryczny przyczynia się również do szybszego przyswajania wielu czynności intelektualnych.

            Dnia 4.11.2021 odbyły się kolejne zajęcia wychowania fizyczne o temacie przewodnim-  Eko- aerobik. Uczennice przygotowały następujące rekwizyty: butelki 0,5 l  po napojach wypełnione  piaskiem lub wodą posłużyły jako hantle , worek wypełniony ryżem jako obciążenie, nakładki gumowe  z tyczek szkolnych jako obciążenie, stepy szkolne, balony.

            Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką z wykorzystaniem butelek z wodą i piaskiem m.in.:

trzymając w dłoniach butelki : (krążenia ramion, wymachy ramion, skrętoskłony, przysiady, krążenia tułowiem, podskoki, ćwiczenie mięśni rąk, nóg: bieg w miejscu, wyrzucanie na przemian rąk z butelkami przed siebie, do siebie, berek z butelką wody itp.

            Najwięcej zabawy przyniosły ćwiczenia ruchowe w rytm muzyki. Uczennice poznały podstawowe kroki fitness. Po opanowaniu choreografii wykorzystano stepy do dalszych ćwiczeń z obciążeniem (butelki z piaskiem lub wodą, nakładki gumowe z tyczek szkolnych).

            Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami relaksacyjnymi m.in. : ćwiczenia oddechowe: dzieci stoją w rozsypce z butelkami w rękach, wznoszą ręce do góry z wykonaniem wdechu, następnie wydech i opuszczenie rąk i postawienie butelki na ziemi, gra uspokajająca-  ,,ptaszek”.

            Podczas zajęć omówione zostały ważne aspekty recyklingu związane z ponownym wykorzystaniem odpadów typu folie aluminiowe, butelki plastikowe, nakrętki po butelkach, torby zakupowe, rolki po papierze itp.  oraz ich wpływ na środowisko.

 Prowadzący zajęcia, Realizatorzy innowacji