Wydrukuj
Szkoła  Podstawowa  im. Jana Pawła II w Brzezinach włączyła się do akcji „Remontujemy mieszkanie dla państwa Kołek z Brzezin” – wspaniałej, ciepłej  4-osobowej rodziny, w której wszyscy są osobami głuchoniemymi. Państwo Kołek wychowują 2 dzieci, które uczęszczają do specjalnych szkół przeznaczonych dla osób właśnie z takimi wadami, więc rodzice są w ciągłych rozjazdach. Rodzina utrzymuje się z renty socjalnej.  Ze względu na dysfunkcje, obojga rodziców bardzo trudno jest im podjąć pracę.  Do tej pory p. Marcin próbował różnych prac, na tyle na ile pozwalały mu warunki. Jednak w ostatnim czasie przeszedł operację,  podczas której wstawiono mu rozrusznik serca, co jeszcze bardziej skomplikowało życie Państwa Kołek. Ostatnio rodzina otrzymała mieszkanie komunalne z gminy. Niestety, wymaga ono remontu, który dzięki pomocy wielu ludzi dobrego serca – trwa.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się do akcji i pomóc w umeblowaniu pokoi dla dzieci.

Serdecznie prosimy naszą społeczność lokalną o przyłączenie się do tej jakże szczytnej akcji, pomocy rodzinie z naszej miejscowości – naszym sąsiadom.

Zuchy i harcerze będą kwestowały  na ten cel 23 stycznia w niedzielę po mszach świętych.

Dyrektor szkoły mgr Krzysztof Kubicki