Wydrukuj
Podczas zajęć „TIK KLIK ZRÓB TO SAM” odbywających się w ramach projektu ”TIK KLIK SUKCES W MIG” uczniowie kl. 4 pod czujnym okiem p. Joanny Durdyn-Ozga uszyli torby na zakupy
z materiałów nadających się do recyklingu. Było to kolejne działanie w ramach innowacji pedagogicznej „Jesteśmy EKO-logiczni” –  „W recyklingu jest zasada – wszystko na coś się przerabia” realizowanej w naszej szkole.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością             w projektowaniu torby oraz zręcznością w jej wykonaniu. W wyniku tego działania nabyli umiejętność szycia na maszynie i planowania pracy jak również powtórnego wykorzystywania materiałów do tworzenia oryginalnych i przydatnych rzeczy, czyli upcyklingu. Nasi młodzi „kreatorzy mody” w stylu EKO to: Julia Cerazy, Julia Siekaniec, Klaudia Woś, Maja Bernacka, Patrycja Madej, Tobiasz Nosek, Bartosz Majchrzyk.

Mamy nadzieję, że rozwinięte w trakcie tego działania praktyczne umiejętności i postawy proekologiczne uświadomią uczniom, że „ze starego” można samemu zrobić coś fajnego zamiast kupować nowe. Wystarczy trochę wyobraźni, szczypta chęci i odrobina umiejętności.

Wykonane torby na zakupy można zobaczyć na zdjęciach i na wystawie na szkolnym korytarzu.

Prowadzący zajęcia-Joanna Durdyń-Ozga

Realizatorzy innowacji-Jolanta Krąż i Agnieszka Staszewska