Wydrukuj
W piątek 13 maja, klasy II, IIIa i IIIb wraz z nauczycielami, wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej leśniczówki. Na leśnej polanie czekał na wszystkich leśniczy – Pan Michał Kubicki, który zabrał dzieci na wspaniałe spotkanie z przyrodą. Wiosenna aura sprzyjała wędrówkom, w czasie których uczniowie usłyszeli wiele przyrodniczych ciekawostek. Dzieci słuchały śpiewu ptaków, miały możliwość zaobserwować m.in. budki lęgowe, drzewa zaatakowane przez szkodniki, a nawet ślady zwierząt (łosia i dzika); dowiedziały się jakie prace prowadzi w lesie leśniczy oraz jakie znaczenie ma las dla ludzi i zwierząt. Dzięki uprzejmości Pana Michała, po długim spacerze, wszyscy mogli odpocząć w drewnianej altanie i posilić się kiełbaskami z grilla zakupionymi przez rodziców. Jak zwykle okazało się, że dzieci szybko regenerują siły i na polanie zaczęła „królować” piłka nożna, berek i inne zabawy. „Spotkanie z przyrodą” oprócz walorów edukacyjnych, wzbudziło ogromną radość. Panu leśniczemu jeszcze raz dziękujemy za ciekawe spotkanie i mamy nadzieję na kolejne „leśne przygody”.

Monika Stawarz