Wydrukuj
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzezinach w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 77 000 złotych. Kwota ta została przeznaczona na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury. Kwota ta została przeznaczona na zakup urządzeń rozwijających kompetencje kreatywne i techniczne wśród uczniów.

 

 

W 2021 roku szkoła w ramach programu zostały zakupione:

 • DRUKARKA 3D EDUTECH wraz ze stacjonarnym kursem dotyczącym obsługi tego urządzenia – 1 sztuka
 • MIKROKONTROLER Z CZUJNIKAM – 7 sztuk
 • APARAT Z FUNKCJĄ KAMERY FULL HD – 1 sztuka
 • LAPTOP DO DRUKARKI 3D – 1 sztuka
 • SCANER 3D CREALITY CR-SCAN01 z materiałami edukacyjnymi – 1 sztuka
 • FILAMENTY PLA FLASHFORGE 20 – 2 komplety
 • STATYW DO APARATU KAMERY TELEFONU – 1 sztuka
 • OŚWIETLENIE STUDYJNE – 1 komplet
 • MIKROFON KIERUNKOWY – 1 sztuka
 • LUTOWNICA Z AKCESORIAMI – 1 zestaw
 • GIMBAL DO APARATU I KAMERY – 1 sztuka
 • MIKROPORT Z AKCESORIAMI – 5 sztuk
 • INŻYNIER BLOCKS Z KSIĄŻKĄ – 3 komplety

Zakupiony sprzęt pozwoli poprzez zabawę rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia lekcyjne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych oraz pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.