Wydrukuj
W dniach 14-15 września 2022 roku uczniowie z klasy ósmej, siódmej i szóstej wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Zwiedzanie rozpoczęli od Wzgórza Wawelskiego, gdzie obejrzeli pomnik smoka wawelskiego, wnętrze Katedry a także groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. W czasie wolnym zwiedzili Rynek Główny, gdzie zobaczyli Sukiennice i wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się na nocleg do hotelu w Wieliczce.

Kolejnego dnia uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali niewielką część kopalni ,,Wieliczka’’. Zobaczyli m.in. makiety dawnych prac prowadzonych w kopalni oraz posmakowali jej słonych ścian. Poza tym uczniowie obejrzeli majestatyczną Kaplicę św. Kingi, wrzucili monety do jeziorka życzeń i wypowiedzieli życzenia.

Obowiązkowym punktem wycieczki w drodze powrotnej była wizyta w restauracji McDonald’s. Czas spędzony na tym dwudniowym wyjeździe był niezapomniany i jeszcze przez długi czas wspomnienie o nim będzie dostarczać pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom wycieczki.

Uczestnicy wycieczki