Wydrukuj
W czwartek 13 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Tym samym zostały oficjalnie uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach. Dowodem były również pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone przez Panią Annę Kowalską – Sekretarz Miasta i Gminy Morawica.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu „pierwszaków”, podczas której prezentowali tematyczne wiersze i piosenki. Przy okazji tak ważnego wydarzenia oraz zbliżającego się Dnia Papieskiego, dzieci uczciły pamięć naszego patrona – św. Jana Pawła II piękną piosenką pt. „Tak mówił Papież”. W wykonaniu utworu młodszych kolegów wsparły koleżanki z klas IV a i IV b.

Nie zabrakło również życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów.

Po skończonej akademii nasi mali bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców. Klasy pierwsze tradycyjnie otrzymały również upominki od rodziców, zaproszonych gości, Rady Rodziców oraz starszych uczniów.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Monika Stawarz