Wydrukuj
Ruszyła akcja pomocy dla rodziny Stuła z Brzezin, która w pożarze straciła dorobek życia. Mieszkańcy naszej wsi nie zwlekając ani chwili włączyli się w akcje pomocowe w celu zebrania środków finansowych niezbędnych do odbudowy ich domu.

         Społeczność uczniowska naszej szkoły  również okazała wrażliwość na problemy innych. Z inicjatywy pani Joanny Durdyń – Ozga w szkole został  zorganizowany ,,Kiermasz smakołyków’’. W wyznaczone dni uczniowie klas 1-8  z nieocenioną pomocą rodziców przygotowali bardzo wymyślne słodkości, które ledwo zmieściły się na stolikach. Wszystko wyglądało tak smacznie i apetycznie, że każdy chętnie  kupował upatrzone łakocie, aby mieć swój udział w szlachetnej akcji. W ciągu siedmiu dni jej trwania  zebraliśmy  dziewięć tysięcy sześćset trzy złote i osiem groszy. Wyjątkowe podziękowania należą się rodzicom. Ich zaangażowanie w przygotowanie doskonałych smakołyków  oraz nieocenione wsparcie w trakcie sprzedaży zasługują na uznanie. Podczas przerw, na których były sprzedawane ciasta i inne przysmaki, można było zaobserwować radość i uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli oraz  wzajemną życzliwość i satysfakcję, wynikającą z możliwości niesienia pomocy potrzebującej rodzinie. Uczniowie także bardzo aktywnie włączyli się do akcji. Chętniej w tych dniach przychodzili do szkoły, aby spróbować kolejnych, oryginalnych słodkości, które przygotowali  koledzy i koleżanki z innych klas.

         Duże  zainteresowanie akcją pokazało, że mamy wielkie serca. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc absolwentowi naszej szkoły i jego rodzinie.

Anna Gawior