Wydrukuj
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i dlatego w naszej szkole postanowiliśmy sobie przypomnieć część z nich. W tym dniu do szkoły przybyły dzieci małe i te duże przebrane w piękne bajkowe stroje. Ten wyjątkowy dzień, rozpoczęliśmy odśpiewaniem bajkowego hymnu pt. „Witajcie w naszej Bajce…” We wszystkich klasach dzieci wspaniale się bawiły. W młodszych klasach głównym punktem programu było spotkanie z ulubioną bajką. Uczniowie prezentowali ją na forum i zachęcali do czytania, reklamując jej zalety. Na przerwach chętni uczniowie robili sobie zdjęcia przy foto- budce.
W szkolnej bibliotece zabawom, konkursom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Dzieci tego dnia były bardzo aktywne, otwarte, radosne i szczęśliwe. Na koniec odbył się przemarsz postaci bajkowych na salę gimnastyczną, gdzie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.  Dyrektor p. Krzysztof Kubicki z wielką życzliwością odniósł się do zorganizowanej imprezy i pochwalił uczniów za pomysłowość i zainteresowania czytelnicze.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

Beata Łabęcka, Bogumiła Skóra