Wydrukuj
Dnia 7 grudnia 2022 roku odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Alfik Humanistyczny’’. Startowało 7,8 tyś. uczestników, wśród których wybrano 71 laureatów. Województwo świętokrzyskie reprezentowało 9 szkół (298 uczniów).

W gronie uczestników było 15 uczniów z naszej szkoły z klasy 4b, 5 i 6.Każdy z nich pierwszy raz uczestniczył w konkursie humanistycznym o zasięgu ogólnopolskim, ponieważ konkurs został zorganizowany  w naszej szkole po raz pierwszy. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów oraz odkrywanie ich uzdolnień i talentów.

Poznaliśmy już wyniki i mam przyjemność poinformować, że w tegorocznej edycji ,,Alfika Humanistycznego’’ najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Gabriela Witkowska – uczennica klasy 4b, wygrała Tygodniowy pobyt na Obozie Talentów 2023 w Serpelicach (zajęła 1. miejsce w województwie i 3. miejsce w kraju)
  2. Tobiasz Nosek – uczeń klasy 5, otrzymał Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku (zajął 5. miejsce w województwie i 104. miejsce w kraju)
  3. Julia Cerazy – uczennica klasy 5, otrzymała Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku (zajęła 7. miejsce w województwie i 153. miejsce w kraju)

Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy – dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody zostały wręczone podczas apelu szkolnego, który odbył się 1 marca 2023 roku.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratuluję wysokich osiągnięć oraz wiedzy i życzę wytrwałości w jej poszerzaniu.

Anna Gawior