Wydrukuj
Dnia 30 marca 2023 roku uczniowie z  klasy  II A i  III  pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na  wycieczkę do Oceanarium ,,Oceanika” w Chrustach koło Zagnańska.

„Oceanika” to obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata.

Rekiny, płaszczka, rozdymki i węgorz elektryczny- to tylko niektóre  z egzotycznych ryb, jakie uczniowie oglądali  w oceanarium. Wyjątkową atrakcją dla dzieci była niecka, z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby. Kolejna atrakcja to oglądanie wyjątkowej ekspozycji entomologicznej, zatytułowanej „Fascynujący świat owadów”.

Podczas zwiedzania towarzyszyła nam  przewodniczka, która w ciekawy sposób opowiadała o owadach-  zwierzętach, których często nie zauważamy lub które często budzą w nas lęk czy niechęć.

Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mogli dotykać między innymi :  patyczaków, modliszszzek, pająków oraz wiele innych owadów i stawonogów.  

Po wyjściu z oceanarium dzieci udały się na warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł stworzyć swoje własne akwarium.

Wycieczka była bardzo udana i miała wiele walorów poznawczych. Możliwe, że w wielu uczniach wzbudzi zainteresowanie biologią.

 
Jolanta Janic
Aleksandra Matys