Wydrukuj
Dnia 31 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs głośnego czytania pod hasłem „Czytanie w modzie”. Głównym celem konkursu jest przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania głośnego, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klasy II A. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie fragment z książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej.  

Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Telka – Wicedrektor Szkoły, Aleksandra Głodek,  Bogumiła Skóra, oceniła płynność, poprawność, wyrazistość, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, modulację głosu oraz postawę i zachowanie w trakcie czytania.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wybór nie był łatwy, gdyż wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowani. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Piotr Nowak

II miejsce – Maria Wąsik

III miejsce – Aleksandra Bentkowska

Wyróżnienia:  Marcel Pietrzczyk, Liliana Rambiert i Tomasz Kruk

 

Laureaci I, II i III miejsca oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali  nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy –  dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie oraz upominki.

Gratuluję wszystkim uczniom i zachęcam do doskonalenia czytania.

Aleksandra Matys