Wydrukuj
Literatura to kwestia zapisu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezinach przekonali się o tym poznając prace Stanisława Dróżdża – twórcy w dziedzinie poezji konkretnej. Artysta ten jest znany z wizualizowania swojej poezji i koncentrowaniu się na poszczególnych wyrazach. Próbował graficznie zanalizować język, łącząc przez to dziedzinę tekstu i obrazu. Dzieła Dróżdża zainspirowały uczniów klas IV A, VII, VIII A oraz VIII B do refleksji nad znaczeniem słów. Stworzyli własne wiersze-obrazy i w ramach tygodnia Kultury Języka zaprezentowali je podczas wystawy zorganizowanej przez panie Justynę Kasperek oraz Renatę Sołtys. Ekspozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród wychowanków  szkoły, którzy z zainteresowaniem oglądali prace swoich koleżanek i kolegów. Przewodniczący poszczególnych klas wybrali najciekawsze grafiki. Trzy spośród nich zdobyły tyle samo głosów. Rozstrzygający głos należał do nauczycielki plastyki – pani Agaty Kurdek, która wyłoniła poszczególne miejsca:

  1. Marcelina Baran, Daria Nowak
  2. Piotr Starula
  3. Patrycja Kasperek, Amelia Colas

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Informację przygotowała Justyna Kasperek