Wydrukuj
Po kilkuletniej przerwie, z powodu pandemii, wznowiono Ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem jest: propagowanie czytelnictwa, budowa pozytywnego wizerunku czytania, by książki kojarzyły się z czymś przyjemnym. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć w tym zaszczytnym gronie. Dnia 7 czerwca 2023 roku boisko szkolne przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach zamieniło się w plac piknikowy. Kolorowe koce, a na nich miłośnicy książek. Imprezę mistrzowsko poprowadziła pani Beata Łabęcka. Klimatyczne wprowadzenie zapewnili uczniowie klasy II B – Krystian Gonciarz i Filip Dudek oraz  Szkolna Grupa Teatralna. Utwory Jana Brzechwy znają wszyscy, dlatego wspólnie odśpiewano wiersz „Na wyspach Bergamutach”. Następnie zaproszeni goście przeczytali fragmenty bardzo ciekawych książek współczesnych pisarzy. Pani Alicja Zawadzka (bibliotekarka) zaprezentowała opowiadanie Renaty Piątkowskiej z książki „Po prostu Tata”. Pani Grażyna Lach (bibliotekarka) rozdział z książki „Wakacje u dziadków” Magdaleny Zarębskiej. Pani Sylwia Woźniak ( Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach) fragment z książki „Fisiowanie” Barbary Stenki. Natomiast Malwina Woźniak ( uczennica klasy VI oraz Młodzieżowa Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach) przybliżyła słuchaczom tekst z książki „Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek” Katarzyny Zychli. Na zakończenie pan dyrektor Krzysztof Kubicki podziękował zebranym i zaprosił do wspólnego zdjęcia.
Czytać warto zawsze i wszędzie. Szczególnie teraz w dobie telefonów i komputerów. Czytanie to prawdziwy powód do dumy. Śmiało, z podniesioną głową wołajmy: „Jak nie czytam, jak czytam”. Mam nadzieję do zobaczenia za rok.

Organizatorki: Beata Łabęcka i Bogumiła Skóra