Wydrukuj

Dnia 13 czerwca 2023 roku uczniowie klasy II A i III  wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podróży towarzyszył radosny nastrój. Pogoda była znakomita, wręcz idealna na wycieczki. Na miejscu czekał na nas pan przewodnik, który  zaproponował nam zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. Budowla znajduje się na wzniesieniu, górującym nad Doliną Prądnika. Z zainteresowaniem słuchaliśmy historii tego  renesansowego zamku, a następnie obejrzeliśmy eksponaty muzealne w jego wnętrzach. Do zamku przylega park krajobrazowy, którego główną atrakcją jest wapienna skała nazwana Maczugą Herkulesa. Podziwialiśmy jej wielkość i odpowiadający nazwie kształt.

Następną atrakcją było zwiedzanie Jaskini  Łokietka . Wszyscy uważnie słuchali ciekawych opowieści przewodnika, a niektórzy zadawali mnóstwo pytań. W jaskini było ciemno i zimno, a ze sklepienia od czasu do czasu kapała nam na głowy woda.

Po emocjach ” jaskiniowych” przyszła pora coś przyjemniejszego – w restauracji, która nazywa się ” Piwnica pod nietoperzem” zjedliśmy obiad. A po obiedzie – obowiązkowy element każdej wycieczki, czyli pamiątki ! Można je było zakupić na straganie, obok restauracji.

To była bardzo udana wycieczka, pełna niezapomnianych wrażeń.

Aleksandra Matys, Jolanta Janic