Wydrukuj

W poniedziałek, 2 października 2023 roku,  uczniowie z klasy III A i III B pod opieką pań: Beaty Łabęckiej i Aleksandry Matys  pojechali do Kielc, do Multikina w galerii Korona. Celem wyjazdu było uczestniczenie w projekcji uwspółcześnionej adaptacji filmowej książki Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”.

Film okazał się bardzo trafną, chwytającą za serce historią, opowiadającą o wspaniałym i wiernym psie i o tym, że warto wierzyć w rzeczy na pozór niemożliwe.

Pomimo że  wersja filmowa odbiega od treści książki, którą uczniowie znają z listy szkolnych lektur, wywołała  wiele emocji.  Były łzy wzruszenia, śmiech, zaduma i radość z powodu pomyślnego zakończenia historii.

Po rozmowach uczniów  w drodze powrotnej można było wywnioskować, że film wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki.

Beata Łabęcka, Aleksandra Matys