Wydrukuj
Reprezentacja uczniów  klasy III B wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Łabęcką 7 października 2023 roku wzięła udział w  IX edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, zorganizowanej przez bibliotekę w Morawicy. Hasłem akcji stały się słowa Wisławy Szymborskiej, patronki roku 2023 w dziedzinie literatury – „Absurd nie czytać”. Celem wydarzenia było zachęcenie do czytania i promowanie lokalnych bibliotek jako miejsca spotkań z kulturą. Uczniowie klasy III B uwielbiają czytać, bardzo chętnie i licznie odwiedzają naszą bibliotekę szkolną. Tak więc, miłośników czytania nie mogło zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu. Przybyłych gości powitała Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Biblioteki w Morawicy Pani Hanna Kuta, życząc im mile spędzonego czasu podczas zabaw i warsztatów przygotowanych przez organizatorów.

Bibliotekarka pani Agata Opatowska przeniosła dzieci do świata książki pt. „Przygody Kulinarne” Katarzyny Pospieszalskiej. Mali kucharze odkrywali swoją pasję do gotowania, poznając przepisy naszych prababć. Dzieci samodzielnie mogły wykonać małe kluseczki zwane zacierką i skosztować ich. Mogły też zobaczyć, z jakich naczyń w kuchni korzystały ich prababcie.

Na drugą grupę młodych detektywów czekała bibliotekarka pani Jadwiga Piwowarczyk. Dzieci musiały wykazać się prawdziwym sprytem poszukując skarbów – ukrytych książek i zakładek w obszernym księgozbiorze. Przy okazji można było zwiedzić zakamarki biblioteki, które na co dzień nie są dostępne.

Bibliotekarka pani Bogumiła Skóra zaprosiła dzieci na warsztaty sztuki niezwykłych form, gdzie  królowało drewno.  Uczestnicy budowali drewniane wieże, grali w pudełko, składali wieszak na filiżanki, robili piękne korale i bawili się w różne zabawy poznając przy tym wspaniałą, przygodową literaturę i historię bohaterów „Magicznego drzewa” Andrzeja Maleszki.

 Na zakończenie wydarzenia Dyrektor Centrum Kultury pani Hanna Kuta  wręczyła wszystkim uczestnikom „Nocy Bibliotek” pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. To był niesamowity wieczór, który dostarczył miłośnikom czytania niezwykłych przeżyć. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.