Wydrukuj
W dniu 12 października 2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pn. Artyści są wśród nas. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Morawica p. Marian Buras.

W tegorocznej edycji konkursu reprezentantkami zaproszonych szkół były: Nadia Juszkiewicz i Lena Kuca (SP w Bilczy), Marcelina Gawior i Martyna Mrozicka (SP w Dębskiej Woli), Lena Kwiecień i Kornelia Nogajczyk (SP w Morawicy), Dominika Kumor i Maja Piwowarska (SP w Obicach) oraz Monika Skóra i Julia Siekaniec (SP w Brzezinach).

Utalentowane uczennice miały okazję twórczego wyrażenia siebie poprzez namalowanie akrylami na płótnie Martwej natury z kwiatami.  Możliwość zaprezentowania umiejętności plastycznych dostarczyła uczestnikom konkursu dużo satysfakcji z tworzenia oraz pozwoliła skonfrontować swój warsztat z kunsztem koleżanek z innych szkół.

Prace konkursowe oceniło jury w składzie: p. Hanna Kuta – przewodnicząca, p. Edyta Pietryka i p. Agnieszka Kowalczyk, mając na uwadze artyzm, oryginalność i kreatywność. Pierwsze miejsce zajęła Maja Piwowarska, drugie miejsce zdobyła Monika Skóra, a miejsce trzecie przyznano  Nadii Juszkiewicz.

Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki, które zostały wręczone przez Burmistrza Mariana Burasa,  Dyrektora Krzysztofa Kubickiego i Dyrektor Hannę Kuta, a ufundowane przez gospodarza konkursu i Urząd Miasta i Gminy w Morawicy.

Powstałe prace potwierdzają, że młodzi artyści są wśród nas, należy jedynie umożliwić im  twórcze wyrażenie wrażliwości artystycznej. Dzięki opiekunom: p. Michałowi Wieczorkowi, p. Dorocie Marcinkowskiej, p. Katarzynie Nowak, p. Annie Ślusarz i p. Agacie Kurdek, tegoroczni uczestnicy konkursu mogli zaprezentować swój talent i umiejętności plastyczne.

Anna Gawior