Wydrukuj
Dnia 23 stycznia 2024 roku uczniowie klasy III a  postanowili uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była nietypowa lekcja, której celem było nagranie krótkiego filmiku przedstawiającego inscenizację  wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Wszyscy wystąpili we wspaniałych, przygotowanych na ten cel kostiumach.  Nagranie było też sprawdzianem umiejętności wcielania się w role i trzeba przyznać, że sprawdzian ten uczniowie zdali wzorowo.

W inscenizacji uczestniczyli :

Rzepka – Tomasz Kruk, Dziadek – Seweryn Ramiączek, Babcia – Maria Wąsik, Wnuczek – Fabian Kucharz i Wojciech Gleń, Mruczek – Mikołaj Kmiotek i Jakub Lach, Kicia – Amelia Parszewska i Piotr Nowak, Kurka – Marcel Pietrzczyk, Gąska – Zofia Zawadzka, Bocian – Paweł Kwiecień, Żabka – Zuzanna Bujnowska, Kawka – Maciej Kruk, Maksymilian Mróz i Igor Metryka. Narratorzy: Aleksandra Bentkowska i Patrycja Brzoza.

Zarówno sama inscenizacja, jak i nagranie filmu stało się niewątpliwie cenną nauką pracy zespołowej i okazją do udzielania  wzajemnego wsparcia podczas nagrywania.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane nagranie spodoba się Babciom i Dziadkom i może wywoła uśmiech na ich twarzach. Tych uśmiechów życzymy Im jak najwięcej !

Aleksandra Matys