Wydrukuj
Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół”, który ma na celu skutecznie promować zdrową dietę wśród uczniów. W ramach programu dzieci:
– otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne,
– biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić ich  wiedzę na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, a także zdrowych nawyków żywieniowych.

Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych, jeden z głównych elementów „Programu dla szkół”. Dzięki niemu dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. Jest to również okazja do poznawania historii warzyw i owoców, ich pochodzenia, sposobów uprawy i produkcji artykułów spożywczych. Bardzo istotne jest uświadamianie uczniom, jak należy postępować, aby nie marnować żywności.
W związku z tym 2 i 7 lutego w naszej szkole gościliśmy dietetyka, panią Karolinę Stanisławską . W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. I-III.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie oraz zdrowy styl życia.
Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną oraz rozmowa o zasadach zdrowego odżywiania. Pani dietetyk zwróciła uwagę na to, jak wielkie znaczenie dla funkcjonowanie organizmu ma zjedzenia śniadania przed pójściem do szkoły. W interesujący sposób przedstawiła dzieciom „talerz żywieniowy”. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które powinny znaleźć się w naszej diecie w niewielkich ilościach. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać w ciągu dnia.
Druga część spotkania to warsztaty kulinarne, na których uczniowie klas młodszych pod kierunkiem pani dietetyk przygotowywali zdrowy twarożek oraz koktajl bananowo-owsiany.
Dodatkowa każda z klas otrzymała zestaw do zakładania ogródka klasowego. 
Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości uczniowie zastosują  w swojej codziennej diecie.
 
Aleksandra Matys