Wydrukuj

04 marca 2024 klasa VA i VB wybrały się do Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy na warsztaty z ceramiki.
Celem Pracowni Ceramicznej SCKiB w Morawicy jest kultywowanie działań ceramicznych w praktyce, wzbudzanie kreatywności, wrażliwości, poszukiwanie własnej formy wyrazu, rozwój manualny, projektowanie i realizacja wybranych zagadnień. W Pracowni powstają naczynia o współczesnej formie, drobne formy rzeźbiarskie, świeczniki, figurki, ozdoby/ zawieszki sezonowe, anioły i wiele innych. Lepienie w glinie uczy cierpliwości, podnosi koncentrację, buduje wytrwałość, wiarę w siebie, podnosi kompetencje interpersonalne, m.in. poczucie sprawczości, pokonywanie trudności, otwartość na nowe doświadczenia, radzenie sobie z porażką oraz sukcesem.
Uczniowie naszej szkoły lepili baranki wielkanocne oraz obejrzeli ciekawy film w kinie.
Dzień był bardzo ciekawy i wesoły.

Iwona  Młynarczyk