Wydrukuj
25 kwietnia 2024 r. uczniowie z klasy VI i VII wraz z opiekunami: p. Joanną Durdyń- Ozgą,  p. Magdaleną Głowacką i p. Pauliną Pietryką pojechali do Teatru im. Stefana Żeromskiego         w Kielcach na spektakl pt.: „Niko, czyli prosta zwyczajna historia”.

Autorka sztuki Joanna Mueller w bardzo skrótowej formie pokazała, na czym polega odmienność w pojmowaniu rzeczywistości i reagowaniu na nią osób neuroróżnorodnych. Przesłanie sztuki, wygłoszone na końcu przez głównego bohatera Niko, było bardzo jasne: najważniejsze jest zrozumienie.

Spektakl miał bardzo oszczędną formę, by umożliwić osobom w spektrum wizytę w teatrze. Stąd minimalistyczna, nawiązująca do stylistyki lat 50. scenografia i spokojna muzyka z jednym bardzo delikatnym raperskim kawałkiem. Wszystko uporządkowane, przewidywalne z wyświetlanymi w głębi sceny napisami i głosem z offu opisującym akcję.

Spektakl był zaproszeniem kierowanym do tych wszystkich, którzy chcą rozumieć innych i są ciekawi świata w całej jego różnorodności.

Durdyń- Ozga