Wydrukuj
Książki sprawiają, że jesteśmy mądrzejsi , silniejsi i bardziej sprawni psychicznie – nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jest to poparte badaniami i udowodnione przez naukowców. Szczerze w to wierzę, że miłość do literatury pomogła pokonać wszystkie przeciwności i w licznym gronie obchodziliśmy akcję: „Jak nie czytam, jak czytam”. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzezinach uczestniczyła w niej po raz drugi. Motywem przewodnim były emocje i uczucia. W odpowiedni nastrój wprowadzili uczniowie klas: IIIB, IIIA i IIB, czytając książkę Kobi Yamada „Może”. Następnie Szkolna Grupa Teatralna, prowadzona przez panią Beatę Łabęcką, ślicznie zaśpiewała i zatańczyła, przy gitarowym akompaniowaniu pedagog szkolnej – pani Pauliny Pietryki.
W części głównej czytali wspaniali goście: Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin – pani Marianna Węgrzyn, przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach – pani Sylwia Woźniak, sołtys i radny Brzezin – pan Ryszard Znój oraz przedstawicielka uczniów naszej szkoły a zarazem harcerka – Monika Skóra
Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Kubicki.
Wydarzenie poprowadziły nauczycielki: Beata Łabęcka i Bogumiła Skóra
Za obiektywem aparatu stanęła uczennica klasy VII – Julia Szczepańska.
Założeniem akcji jest propagowanie czytelnictwa, pokazanie, że czytanie może być fajną zabawą, sprawiać przyjemność i odciągać od szklanego ekranu. Jesteśmy zwycięzcami bo po raz kolejny możemy powiedzieć: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Bogumiła Skóra