Wydrukuj
W Brzezinach już po raz kolejny ten paradoks znalazł potwierdzenie. To tu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II cała społeczność – uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci – przystąpili czwarty raz do akcji SZLACHETNA PACZKA. Dzięki dobrej organizacji, przemyślanym i zaplanowanym działaniom oraz aktywnej współpracy przygotowaliśmy łącznie aż 49 paczek! Trafiły one do potrzebujących rodzin zamieszkujących nasze najbliższe okolice. Pierwsza z nich otrzymała 35 paczek, których zawartość  w pełni zaspokoiła zgłoszone przez nią wcześniej potrzeby. Znalazły się tam także dodatkowe upominki. Drugą z rodzin wsparliśmy paczkami żywnościowymi, odzieżą, a także prezentami dla dzieci. Kolejne paczki żywnościowe trafiły do samotnej starszej Pani. Dla uczniów naszej szkoły, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji, także przygotowaliśmy paczki żywnościowe. Ponadto wiele artykułów spożywczych przeznaczyliśmy dla potrzebujących za pośrednictwem Caritasu.

Jak to możliwe, że mała wiejska szkoła wyzwoliła w sobie taką motywację do pomagania? Wystarczył  pomysł, iskra, którą rozpaliła Pani Beata Łabęcka- szkolny koordynator akcji. We współpracy z wieloma dobrymi ludźmi zaplanowała szereg działań, które przyniosły tak zaskakujące rezultaty.

 Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami w dniach 1-2 grudnia  przeprowadzili w Delikatesach CENTRUM zbiórkę żywności. Dzięki hojności klientów sklepu zgromadzono blisko 200 kg różnego rodzaju artykułów spożywczych!

W niedzielę 3 grudnia we współpracy z ks. Józefem Knapem, proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, przeprowadzona została mikołajkowa kwesta przed kościołem. Tym razem wierni otworzyli serca i dzieląc się nawet drobnymi kwotami wsparli tę szlachetną inicjatywę niebagatelną sumą 1513,40 zł, za którą zakupione zostały niezbędne dla obdarowywanej Rodziny meble i sprzęty domowe.

Do akcji pięknie włączyli się uczniowie – każda klasa przygotowała swoją paczkę z potrzebnymi Rodzinie produktami. Oczywiście wspierali ich Rodzice- zwłaszcza przedstawiciele trójek klasowych. Także Rodzice – dając cudowny przykład swoim pociechom- podarowali osobom objętym wsparciem wiele innych potrzebnych rzeczy. Swoją cegiełkę dołożyli nauczyciele i pracownicy szkoły, pakując kolejne wielkie pudło prezentów.

Nie po raz pierwszy do akcji włączyła się Pani Justyna- absolwentka szkoły i właścicielka znanego mieszkańcom Brzezin sklepu MISIAK, która ufundowała ubrania i artykuły szkolne dla Sebastiana i jego sióstr.

Swoją cegiełkę dorzucili tez pracownicy Urzędu Statystycznego w Kielcach.

Zakupem sprzętów do domu zajmowała się Pani Ola.

Ogromny wkład pracy w szlachetne dzieło włożyli Rodzice zuchów z klasy IIIB. Poświęcili swój czas i zbierali z nami żywność w Delikatesach CENTRUM, a następnie  pakowali i – w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00 –  dostarczyli paczki do punktu Szlachetnej Paczki zlokalizowanego w Urzędzie Miasta i Gminy Morawica, gdzie zuchy przekazały ją głównemu koordynatorowi – p. Agacie  Jaklewicz. Dobrze wykonana praca stała się źródłem ogromnej satysfakcji i radości wszystkich, którzy się w nią włączyli. Dodatkowo zuchy otrzymały podziękowania.

Kolejne paczki dostarczone, kolejne prezenty rozdane. Podzieliliśmy się dobrem, a ono się rozmnożyło… Rozmnożyło się dzięki dobrym ludziom i ich złotym sercom. Dzięki małym zuchom i pozostałym uczniom, którym Rodzice, Nauczyciele i Absolwenci właśnie pokazali, że innym trzeba pomagać. Za dobre serce, ofiarność, czas i wszelką pomoc Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom i Absolwentom, a także za hojność mieszkańcom Brzezin dziękuje koordynator akcji, pani Beata Łabęcka, dedykując im słowa naszego Patrona papieża Jana Pawła II ”Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”

z-ca dyrektora Pani Katarzyna Telka