Wydrukuj
Michał to uczeń, z którym jako nauczyciel języka angielskiego, miałam przyjemność pracować od najmłodszych lat. Przyznam szczerze, iż kolorowanie oraz realizacja treści zawartych w podręczniku to droga którą Michał nie chciał podążać. Na drugim etapie edukacyjnym opiekę nad Michałem przejęła pani Justyna Kasperek, my ponownie spotkaliśmy się w Gimnazjum.  Na początku naszej wspólnej podróży Michał podszedł do mnie i powiedział: „Proszę Pani, ja chcę brać udział w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego” . To był jego cel. Ustalony, przemyślany i nie wiem czy nie najważniejszy do zrealizowania w trakcie jego nauki w naszej szkole. 

W klasie I i II Michał brał udział w konkursach przedmiotowych na zasadzie sprawdzenia swoich umiejętności, za każdym razem udało mu się przejść do II etapu.  Testy leksykalno – gramatyczne  rozwiązywał zawsze intuicyjnie, świetnie rozumiał i potrafił wyszukać i wysłuchać  informacji w tekście. Jedyna rzecz, która sprawiała mu trudność to wiedza o krajach anglojęzycznych i czytanie lektur. To wymagało od niego większego wkładu pracy. W klasie III Michał pokonywał kolejne etapy konkursu, zostawiając za sobą swoich rywali. Aż wreszcie przyszedł ten moment najważniejszy, a zarazem ostatni. Egzamin ustny – wyzwanie dla naszego ucznia, które zakończyło się dla niego uzyskaniem tytułu laureata.  Dyplom, medal i słodki upominek, który odebrał w dniu 17 kwietnia 2018 roku były uwieńczeniem jego sukcesu, i nagrodą dla wszystkich, dla niego i dla jego mamy – pani Anny Kobierskiej, która razem z nami brała udział w tej uroczystości.

Jako jego nauczyciel,  jestem dumna ze swojego ucznia.  Jednakże muszę przyznać, iż uzyskanie tytułu laureata to osobisty sukces Michała, syna państwa Anny i Jerzego  Kobierskich.  Tylko oni tak naprawdę wiedzą jak ciężka to była praca, aby Michał przygodę w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach zakończył  otwierając sobie drogę do każdej szkoły średniej, w której zapewne będzie realizował swoje kolejne cele i marzenia.

                                                                                                 mgr Aleksandra Głodek – nauczyciel języka angielskiego