Wydrukuj
Pewnego dnia w lutym klasa VB wraz z wychowawcą Aleksandrą Głodek postanowiła napisać list. List dość niezwykły, którego adresatem była Królowa Elżbieta II. Uczniowie sceptycznie zareagowali na pomysł, niewielu z nich wierzyło w powodzenie tej idei. Mimo wszystko cała Vb podjęła się realizacji zadania – potraktowaliśmy to jako wyzwanie, z którym warto się zmierzyć.

Misja, którą wykonali była pracą zespołową, jednakże każdy z uczniów miał swoje zadanie. Pierwszym etapem była praca domowa. Uczniowie wspólnie z rodzicami zastanawiali się nad tematem listu, pytaniem, które chcieliby zadać Jej Wysokości. W szkole dzieciaki zostały podzielone na grupy, omówiono poszczególne paragrafy. Każda grupa, samodzielnie, na miarę swoich możliwości opracowała polską i angielską wersję tekstu. W kolejnym etapie dwie uczennice: Natalia Pobocha i Julia Januszek, wraz z wychowawcą, dokonały korekty tekstu.

Zależało nam na tym, aby ten list był od wszystkich, dlatego zostały przygotowane dwie wersje tekstu. Jedna z nich była napisana odręcznie, przez każdego z uczniów. Druga wersja była wersją komputerową.

W liście uczniowie złożyli Królowej życzenia, z okazji oficjalnej i nieoficjalnej rocznicy urodzin, a także z okazji Świąt Wielkanocnych i urodzin jej prawnuka George`a. Po tygodniu pracy przesyłka została wysłana. Wspomógł nas pan Łukasz Bieniek- listonosz, który również nie wierzył, że nam się uda.

Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy potwierdzenie, iż list dotarł na miejsce. Teraz pozostało tylko czekać, więc czekaliśmy, aż do dnia 21.05.2019 r. kiedy nasz posłaniec przyniósł pocztę.

Otwarliśmy ją wspólnie, na zajęciach. Każde z dzieciaków otrzymało swoją kopię korespondencji. To było wspaniałe przeżycie i bardzo ciekawe doświadczenie językowe dla wszystkich uczestników projektu.

Autorzy listu: uczniowie klasy Vb:

Czupryńska Milena, Grudzień Karol, Januszek Julia, Komodołowicz Martyna, Kozera Natalia, Kruk Natalia, Kubicki Maksymilian, Kuta Klaudia, Lech Filip, Łastowski Bartłomiej, Pobocha Natalia, Podsiadło Natalia, Rędzia Maja, Rodzonek Elena, Stachura Krzysztof, Szczepaniak Tomasz, Ślusarczyk Oskar, Śnioch Emilia Tkacz Oskar, Woś Daniel, Woźniczko Zuzanna, Zelis Tomasz

Wychowawca: Aleksandra Głodek