Wydrukuj
Uczniowie klasy Vb i VIa  11 września 2019 r. odwiedzili Regionalną Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Sukowie. Była to wyjazdowa lekcja geografii, której celem było zapoznanie uczniów z metodami dokonywania pomiarów poszczególnych składników pogody. Po stacji oprowadził uczniów pracownik stacji – meteorolog. Na wstępie opowiedział o sposobach zbierania danych o pogodzie oraz przesyłania ich w postaci zaszyfrowanych depesz. Następnie uczniowie przeszli na teren ogródka meteorologicznego, gdzie mogli zobaczyć przyrządy pomiarowe, min. wiatromierz, termometry gruntowe, budkę meteorologiczną, deszczomierz. Ponadto pracownik stacji podał im kilka ciekawostek dotyczących uzyskanych na stacji pomiarów, np. najniższa zanotowana temperatura powietrza – 33,4 oC, czy najwyższa  temperatura +33,6 oC zanotowana w lipcu tego roku. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania.

Jolanta Krąż