Wydrukuj
W kwietniu 2020r. nasza szkoła złożyła wniosek do Fundacji LafargeHolcim  o przyznanie grantu WSPÓLNIE DLA REGIONU na realizację projektu pod nazwą Uczniowski azyl. Zamysł dotyczył zagospodarowania dziedzińca szkolnego: wykonanie wodotrysku, położenie chodnika umożlwiającego przejście z parkingu do wejścia, umieszczenie ławek ogrodowych, posadzenie ozdobnych roślin, przygotowanie podłoża i zasianie trawnika. 

Po wielomiesięcznych działaniach przerywanych niecodzienną sytuacja związaną z pandemią, dziedziniec szkolny zmienił swój image. Drewniane parawany, ławki, pergola, pojemniki z roślinami, a nawet kosze na śmieci utrzymane są w jednakowym stylu, co sprawiło, że miejsce to nabrało wyjątkowego wyglądu i klimatu. Pojawiło się wiele wygodnych miejsc do siedzenia, sprzyjających pogawędkom, dyskusjom, zwierzeniom, odpoczynkowi czy marzeniom w zaciszu szkolnego dziedzińca. W centrum trawnika znajduje się podświetlony, ogrodowy wodotrysk, którego widok nastraja do  refleksji i zadumy, a także zapewnia wyjątkowy mikroklimat w upalne dni. Miłośnicy jazdy rowerowej znajdą tu miejsce do zaparkowania swoich pojazdów.

Mamy nadzieję, że Uczniowski azyl pozwolić uczniom i pracownikom spędzać tu miło czas. W czasie codziennego zabiegania pomoże zatrzymać się na chwilę, by zaobserwować wschodzącą trawę, rozwijające się pąki drzew, zachwycić się pięknem kwitnących roślin, wsłuchać się w szum płynącej wody. Wierzymy, że to piękne miejsce sprzyjać będzie kontaktom międzyludzkim, odprężeniu, uspokojeniu nerwów, pomoże zapomnieć o trudach minionego dnia.