Wydrukuj

 

Dzięki wytężonej pracy grupy uczniów z naszej szkoły udało się pozyskać środki w ramach ogólnopolskiego programu „Tradycyjny sad”.  Jest to  projekt edukacyjny organizowany  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.  Sadownicy z Brzezin nie tylko zdobyli niezbędną wiedzę z zakresu sadownictwa, zaplanowali i założyli sad w pobliżu szkoły. W ramach projektu

 zakupili tradycyjne odmiany czereśni oraz rośliny towarzyszące.  Wykonali szereg zabiegów przygotowujących glebę pod przyszły sad a obecnie na bieżąco monitorują posadzone rośliny.

Ponadto „Sadownicy z Brzezin” przyczynili się do rozpropagowania wiedzy o historii uprawy roślin sadowniczych, kulturze upraw czy nawykach żywieniowych naszych przodków poprzez przygotowanie ulotek , plakatów czy wideokonferencji zarówno dla uczniów jak i rodziców. Wszyscy odczuwają wielka radość z faktu, że przyczynili się do czynnej ochrony dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego. Założony mini sad ma też być prezentem dla kolejnych pokoleń uczących się w naszej szkole.

                                                                                                                                 Sadownicy z Brzezin