Wydrukuj
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach przesyła informację na temat trwającej kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Państwowej Inspekcji Sanitarnej pod hasłem „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood.

Celem kampanii jest uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka, natomiast jej kluczowym przesłaniem jest zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych i pewnych wyborów żywieniowych.

Konsumenci w Unii Europejskiej należą do najlepiej chronionych i poinformowanych o zagrożeniach w łańcuchu żywnościowym obywateli na świecie. Unijny system bezpieczeństwa żywności wytycza odpowiednie zasady i wymagania dla przedsiębiorców, organów kontrolnych, jak również daje konsumentom prawo do dostępu do wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa produkcji, przetwarzania, pakowania, etykietowania i sprzedaży żywności.

Kampania „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood skierowana jest głównie do obywateli UE w wieku 25 – 45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet oraz młodych rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych.

Przy realizacji działań kampanii EFSA Główny Inspektorat Sanitarny współpracuje z innymi organami urzędowej kontroli oraz jednostkami naukowymi, w tym przede wszystkim Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH – Państwowym Instytutem Badawczym.

Więcej informacji na temat kampanii EFSA #EUChooseSafeFood wraz z pakietem materiałów do pobrania i wykorzystania (wideo/infografiki dot. kampanii), dostępnych jest na stronie: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl

W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej Państwa placówki informacji dotyczącej kampanii „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood i jej rozpropagowanie za pomocą dostępnych portali społecznościowych.

            W razie pytań proszę o kontakt: tel. kom. 887435439 – Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Kielcach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach lek. med. Grażyna Majewska