Wydrukuj
23 listopada klasy IV i V wraz z wychowawcami p. Joanną Durdyń- Ozga i p. Magdaleną Głowacką oraz opiekunami p. Małgorzatą Dąbek i p. Katarzyną Cerazy wybrały się do Fabryki Bombek Decora w Miechowie. Uczniowie mogli obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyli jak powstają bombki. Widzieli z czego się je wytwarza, jak wygląda ich wydmuchiwanie, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, zakładanie zawieszek i wreszcie pakowanie. Bez wątpienia najciekawszą salą była „dekoratornia”. To właśnie tam powstają prawdziwe dzieła (i to wszystko ręcznie malowane). Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.

Każdy uczestnik wycieczki wziął udział w warsztatach malowania i zdobienia bombek. Uczniowie przystąpili do działania z ogromnym zaangażowaniem. Na koniec otrzymali swoje prace zapakowane w pudełka.

Ostatnim punktem naszej wycieczki były zakupy w firmowym sklepie Decora. Było tam mnóstwo przepięknych małych dzieł sztuki, aż ciężko było się zdecydować co kupić. Do wyboru były m.in. ptaszki, figurki, zwierzątka, budowle, pojazdy, instrumenty muzyczne, postacie z bajek, części garderoby, owoce i warzywa, urządzenie i wiele innych.

Joanna Durdyń- Ozga, Magdalena Głowacka